Drobečková navigace

Úvod > Služby > Prevence a hygiena

Prevence a dentální hygiena 

V naší praxi klademe nejvyšší důraz na prevenci. Prevence je v celém procesu základním kamenem zdravých úst. Zvláštní význam má prevence u dětí a těhotných žen.

Největším nepřítelem pro každý chrup je přítomnost bakteriálního plaku. Dědičnost se projevuje pouze ve velikosti, tvaru a postavení zubů. Kazivost se nedědí. Veškeré patologické procesy, zánětem dásní a kazem počínaje až po těžké záněty parodontu jsou až na výjimky důsledkem přítomnosti bakteriálního plaku. Čistý zub neonemocní!

Prevence v praxi stomatologického centra ARTDENT je zejména úlohou dentální hygienistky - preventistky. Dentální hygienistka provádí terapeutickou a kontrolní hygienickou instruktáž, odstranění zubního kamene na vyžádání, bělení, abrazivní čištění zubů, fluoridaci, ošetřuje citlivé zubní krčky, aplikuje šperky. Pracuje s digitální kamerou a virtuálním výukovým hygienickým programem.

Komplexní hygienická instruktáž je zaměřena nejen na samotné čištění zubů kartáčkem, ale zejména na účinné čištění mezizubních prostor mezizubními kartáčky, jelikož právě v těchto prostorech nepřístupných zraku se shromažďuje největší množství zbytků jídel a bakterií a vznikají zde nejčastější patologické procesy jako jsou zubní kaz a zánět dásní.

Doplňkový prodej

V recepci stomatologického centra ARTDENT nebo přímo po ošetření si můžete zakoupit špičkové pomůcky pro dentální hygienu. Z široké nabídky různých firem jsme pro vás vybrali to nejlepší pro efektivní vyčištění chrupu. Zajímáme se o veškeré novinky ze světa dentální hygieny, které vám pomohou upevnit zdraví vašeho chrupu.