fb
Platba kartou
Občerstvení
wifi
Pondělí - Čtvrtek: 7:30-17:00
Pátek: 7:30-13:00
Tel.: 567 331 666
Tel.: 603 501 650
Email: recepce@artdent.eu
kompletní a kvalitní stomatologická péče
špičkového týmu odborníků
Nejnovější technologie v moderním prostředí

Prevence a dentální hygiena 

V praxi se klade nejvyšší důraz na prevenci. Prevence je v celém procesu zabránění vzniku patologických procesů naprosto nejvýznamnější. Zvláštní význam má prevence u dětí a těhotných žen.
Největším nepřítelem pro každý chrup je přítomnost bakteriálního plaku. Dědičnost se projevuje pouze ve velikosti, tvaru a postavení zubů. Kazivost ani parodontální onemocnění se nedědí. Veškeré patologické procesy, zánětem dásní a kazem počínaje až po těžké záněty parodontu jsou až na výjimky důsledkem přítomnosti bakteriálního plaku. Čistý zub neonemocní!

Prevence v praxi stomatologického centra ARTDENT je zejména úlohou dentální hygienistky-preventistky. Dentální hygienistka provádí terapeutickou a kontrolní hygienickou instruktáž, odstranění zubního kamene na vyžádání, bělení, abrazivní čištění zubů, fluoridaci, ošetřuje citlivé zubní krčky, aplikuje šperky. Pracuje s digitální kamerou a virtuálním výukovým hygienickým programem.

Komplexní hygienická instruktáž je zaměřena nejen na samotné čištění zubů kartáčkem, ale zejména na účinné čištění mezizubních prostor mezizubními kartáčky, jelikož právě v těchto prostorech nepřístupných zraku se shromažďuje největší množství zbytků jídel a bakterií a vznikají zde nejčastější patologické procesy jako jsou zubní kaz a zánět dásní.

Doplňkový prodej

V recepci stomatologického centra ARTDENT nebo přímo po ošetření si můžete zakoupit špičkové pomůcky pro dentální hygienu švýcarské firmy Curadent. Z široké nabídky různých firem jsme pro vás vybrali to nejlepší pro efektivní vyčištění chrupu. Zajímáme se o veškeré novinky ze světa dentální hygieny, které vám pomohou upevnit zdraví vašeho chrupu.