fb
Platba kartou
Občerstvení
wifi
Pondělí - Čtvrtek: 7:30-17:00
Pátek: 7:30-13:00
kompletní a kvalitní stomatologická péče
špičkového týmu odborníků
Nejnovější technologie v moderním prostředí

Dentální RTG 

V našem stomatologickém centru ARTDENT používáme 3D panoramatický rentgen firmy Sirona. Jedná se o moderní OPG nové generace, osazené nejnovější  technologií. Umožňuje snímkování všech typů pacientů - stojících, sedících, i na invalidním vozíku.

Zobrazovací geometrie potlačuje nežádoucí síny, zejména z krční páteře, potlačením množství záření. Dětský program zmenšuje ozářenou oblast shora a ze stran a snižuje tak zátěž dětských pacientů o 35% bez ztráty informace.

Digitální zobrazení přináší řadu výhod: od snížené zátěže pacienta, přes šetření času, až k neoddiskutovatelnému zpřesnění diagnostiky.

Nabízíme i možnost 3D zobrazení, snímkování paranasálních dutin, boční projekce čelistních kloubů a kefalometrické zobrazování.

OPG snímky zasíláme na vyžádání lékaře emailem.

Proč zhotovovat OPG snímky?

Případ č. 1:

Pacientka se přestěhovala před definitivní prací v horní čelisti. V HČ dle OPG dva retinované zuby. Po konzultaci s chirurgem bylo doporučeno tyto zuby před protetikou odstranit.

Případ č. 2:

Pacient zcela bez obtíží, bez kazů a s vyhovujícími výplněmi. Na 47 a 46 nalezeny rozsáhlé periapikální nálezy.

Případ č. 3:

Pacient zcela bez obtíží, bez kazů. Při prohlídce zhotoven OPG. V DČ nalezen cystický útvar. V anamnéze vrozená tvorba cyst. Pacient byl odeslán na chirurgické pracoviště.

Případ č. 4:

Pacient má v HČ rok zhotovený fixní můstek. Před protetickou prací byl podceněn dg význam rentgenu. Nyní můstek "visí" pouze na středních horních řezácích.

Případ č. 5:

Perlička na závěr: i takto k nám přicházejí třicetileté maminky a z nepochopitelných důvodů chtějí před dovolenou nacementovat korunku na středním horním řezáku. Nález retinovaných zubů moudrosti je na OPG zcela bežný.