Drobečková navigace

Úvod > Služby > CEREC

CEREC 3D

Nabízíme možnost  zhotovení keramických faset, korunek a menších můstků pomocí moderní technologie CEREC. Hlavní výhodou této metody je kompletní ošetření během jedné návštěvy v ordinaci. Na rozdíl od klasického postupu s otiskem není nutná druhá nebo třetí návštěva, další aplikace anestezie (injekce) ani provizorní výplň nebo korunka. Celý proces probíhá bez otiskování, kdy po odstranění staré výplně, kazu nebo korunky se zub vyfotí speciálním scanerem, který je spojený s PC. SW program v počítači zpracuje údaje ze scanů a  vymodeluje virtuální výplň. Následně je chybějící část zubu vyfrézována ve frézovací jednotce z keramického bločku. Po kontrolním nasazení a vyleštění se nalepí do připraveného místa.  Časová náročnost  ošetření se pohybuje kolem jedné hodiny, ale záleží na náročnosti rekonstrukce. Keramický materál je maximálně estetický a velmi odolný vůči žvýkacímu tlaku.

Na ošetření zubu technologií CEREC poskytujeme prodlouženou záruku 36 měsíců. Tato prodloužená záruka se vztahuje pouze na vyfrézovaný výrobek. Podmínkou prodloužené záruky je pravidelná roční návštěva u dentální hygienistky a preventivní prohlídky u zubního lékaře. Při nedodržení podmínek platí zákonná záruční doba 24 měsíců.

Kdy je ošetření CEREC vhodné?

Hlavními výhodami keramické náhrady CEREC oproti klasické bílé výplni je vysoká odolnost materiálu, žádné smrštění, perfektní estetika, dokonalé kontakty se sousedními zuby a krátký pracovní čas v ústech. Keramické výplně se hodí především k ošetření větších defektů zubů, hlavně na zadních zubech, které jsou často ošetřeny velkými amalgamovými výplněmi. Ty velmi kazí bělost Vašeho úsměvu, často jsou převislé,se špatnými kontakty a kazy.

Co vše lze zhotovit pomocí Cerecu?

Kromě keramických inlejí a onlejí se dají snadno zhotovit během jedné hodiny celokeramické korunky, estetické fasety a menší můstky.

Kolik lze ošetřit zubů během  jedné návštěvy?

Během jedné návštěvy je možné ošetřit vždy všechny zuby na jedné straně horní nebo dolní čelisti. Výhodou je  jedna aplikace místního znecitlivění a následně je možné provést zásahy od zubu č. 7 až po č 4. Po odbroušení starých výplní a případně kazů se naskenuje celá strana a vše se vymodeluje na počítači. Potom se postupně nové náhrady vyfrézují a za sebou nalepí na potřebná místa.

Pro koho není toto ošetření vhodné?

U každého  zájemce o keramické práce CEREC zjistíme stav ústní hygieny a také stav parodontu. Pokud není hygiena v pořádku, tak  před zhotovením náhrad je nutná návštěva u dentální hygienistky, kde se společně snažíme dosáhnout potřebné úrovně čištění a zdravé dásně. Potom následuje vlastní ošetření novými keramickými náhradami.o korunkami.