Drobečková navigace

Úvod > Služby > Implantáty

Zubní implantáty

Zubní implantáty se v poslední době staly mocným nástrojem při řešení celé řady stomatologických problémů spojených se ztrátou jednoho či více zubů. Zubní implantát jednoduše nahradí zubní kořen vytaženého zubu kořenem umělým, vyrobeným z titanu. Na ten se po vhojení zhotoví další práce nejčastěji v podobě keramické korunky nebo můstku. Na zavedený zubní implantát lze ale také zhotovit zařízení sloužící pro upevnění snímatelné náhrady. Implantáty nabízí plnohodnotné a dlouhodobé řešení defektů chrupu.

Pro koho je vhodné řešení pomocí implantátu?

Díky rozvoji zubní implantologie máte šanci v těchto případech:

  • Přišli jste o jeden jediný zub a nechcete si kvůli zhotovení můstku nechat obrousit zdravé sousední zuby.

  • Nechcete nosit snímatelnou protézu, která by Vám nahradila nebo již nahrazuje ztracené zadní zuby.

  • Máte celkovou zubní náhradu a chtěli byste zpět vrátit pohodlí vlastních pevných zubů.

Pro úspěšné zavedení a vhojení zubního implantátu musí být pochopitelně splněny další podmínky, jako je dostatečné množství kvalitní kosti, dokonalá ústní hygiena a celkově dobrý zdravotní stav se schopností k hojení ran. Implantace není vhodná zejména u pacientů trpících cukrovkou či jinými závažnými celkovými onemocněními, užívání některých léků, u alergie na titan (je velice vzácná) a u kuřáků, kteří kouří více jak 5 cigaret denně.

Co když není dostatek kosti?

Nedostatečnou šířku či výšku kosti lze do jisté míry doplnit pomocí tzv. augmentace. Existuje více typů augmentačních technik, k doplnění se používají umělé kostní materiály nebo kost odebraná z jiného místa. Jedná se o malý chirurgický výkon, který se provádí v místním znecitlivění. Menší augmentace je možné provést najednou se zavedením implantátu, při větším augmentačním výkonu je možné k zavedení implantátu přistoupit po 6-9 měsících, které jsou nutné k dokonalému zhojení a regeneraci kosti.

K moderní implantologii neodmyslitelně patří kvalitní analýza a zhotovení implanologického plánu. Řada pracovišť nabízejících zavedení implantátů stále pracuje s klasickými 2D panoramatickými rentgenovými snímky. Z 2D snímků však nelze získat zcela přesnou informaci o prostorovém uspořádání anatomických struktur, zejména o šířce kosti, poloze a průběhu mandibulárního nervu či čelistní dutiny. Z nedostatku informací mohou při zavádění implantátu vzniknout nepříjemné komplikace.Proto je naše pracoviště vybaveno panoramatickým rentgenovým přístrojem s možností 3D zobrazení (CBCT). Snímek nám umožní analyzovat množství a kvalitu kosti, určit přesnou polohu mandibulárního nervu i čelistní dutiny, vybrat vhodný typ implantátu a určit nejvhodnější místo i směr jeho zavedení.

Jaké implantáty v naší ordinaci používáme?

V současné chvíli používáme na našem pracovišti implantáty 3 špičkových světových výrobců. Zavádíme americké implantáty Zimmer Biomet, švýcarské Straumann a izraelské MIS. Tyto implantáty patří mezi světovou špičku. Rovněž využíváme našich technologii k tzv. 3D navigované implantologii, kdy Vám přesně na míru zhotovíme navigační šablony, dle kterým naprosto přesně zavedeme implantát do požadovaného místa. To lze využít například u bezzubých pacientů, kterým takto zavedeme implantáty a ještě v ten samý den nasadíme zhotovené provisorní zubu, takže hned po zákroku odchází plně ozubený (zuby již na pevno).  

Mám zájem o implantát

Objednáme Vás na úvodní konzultaci, při které provedeme cílené vyšetření v ústech, zhotovíme Vám digitální 3D snímek a probereme s Vámi možnosti a varianty zavedení implantátu vč. cenové kalkulace. Tato konzultace probíhá na pracovištích MUDr. Taťány Vrbkové a MDDr. Břetislava Martináka.

Jak zavedení implantátu probíhá?

Samotné zavedení implantátu probíhá ambulantně v místním znecitlivění. Následně je nutné nechat implantát vhojit, aby byl v čelisti pevně ukotven. Toto období trvá zpravidla 8-12 týdnů. Po uplynutí této doby si pomocí přístroje Osstell Beacon změříme hodnotu vhojení implantátu a pokud je vše zahojeno přistoupíme k tzv. protetické fázi, kdy se na implantát(y) zhotoví korunka nebo můstek.

Zeptejte se svého stomatologa na výhody implantologické léčby!

Využijte služeb našeho specializovaného pracoviště  BIOMET 3i!

Pro více informací: