Drobečková navigace

Úvod > Služby > Dentální hygiena

Dentální hygiena

Jistě znáte problém současné stomatologie – nedostatek zubních lékařů a stále větší množství ošetřovaných pacientů v jednotlivých praxích. Tím narůstá počet sanačních zákroků a chybí čas k pravidelným preventivním prohlídkám.

Péči o prevenci a hygienu dutiny ústní v moderních praxích přejímá dentální hygienistka - preventistka. Lékaře pak pacient navštíví v případě, že je nutné již vzniklé patologické procesy léčit.

„Dentální hygienistka je odbornice k výuce orálního zdraví a k výkonům v dutině ústní a jako pomocnice zubního lékaře pomáhá pacientům k získání a udržování optimálního zdraví dutiny ústní. Trvalá výchova veřejnosti ke správné ústní hygieně je ve stomatologii vůbec největší službou, kterou právě dentální hygienistka poskytuje.“

Obory, jako jsou implantologie, parodontologie, ortodoncie, estetická stomatologie či protetika, jsou v moderní praxi bez spolupráce s dentální hygienistkou téměř nepředstavitelné.

Věříme, že Vám není lhostejné, jak probíhá péče o chrup Vašich pacientů, a proto přijmete nabídku služeb dentální hygienistky jako jedinečnou možnost prospět zdraví jejich chrupu.

Práce dentální hygienistky spočívá v trvalé výchově veřejnosti k poznatkům o správné ústní hygieně a péči o hygienu ústní dutiny Vašeho pacienta.

Náplň práce dentální hygienistky

Dentální hygienistka při prohlídce pacienta zjistí stav chrupu, parodontu, zjistí přítomnost kazů, nedokonalé výplně, stanoví indexy krvácivosti a plaku, přítomnost zubního kamene, plaku a patologických procesů sliznic dutiny ústní.
Zjistí-li i drobné nedostatky ústní hygieny (přítomný zubní kámen či plak), provede terapeutickou hygienickou instruktáž, při níž odstraní i mezizubní kámen, a přímo na pacientově chrupu vysvětlí doporučenou metodu čištění zubů. Zcela individuálně doporučí i doplňkovou hygienickou terapii – mezizubní kartáčky, dentální nitě a jiné speciální pomůcky.

Dentální hygienistka doporučuje a provádí fluoridaci zubů (zejména u dětí), bělení a abrazivní leštění. Dle individuálních přání provede i ošetření citlivých zubních krčků a aplikaci dentálního šperku.

Prevence

V celém procesu zabránění vzniku patologických procesů v dutině ústní je nejvýznamnější prevence. Lékař léčí až patologické procesy vzniklé zejména hygienickými chybami. Svou prací a vlastní snahou pacienta Vám hygienistka ušetří ..??.. čas strávený hygienickými úkony na úkor léčebných či estetických prací..???..
Ošetření dentální hygienistkou není hrazeno ze zdravotního pojištění!

!!!UPOZORNĚNÍ!!!

Pacient si přinese s sebou zubní kartáček, případně i mezizubní kartáček.

V případě neuskutečněné návštěvy, která není omluvena alespoň 2 dny předem bude účtována plná cena. Děkujeme za pochopení.

Objednání