Drobečková navigace

Úvod > Pro pacienty > Dotazy > Často kladené dotazy

Často kladené dotazy (FAQ)

Jaké to je u první prohlídky?

U první prohlídky Vám zhotovíme panoramatický RTG, který slouží pro celkovou orientaci stavu Vašeho chrupu a je schopen odhalit i mnohdy pouhým okem neviditelné anomálie a kazy. Poté se Vás ujme Váš ošetřující lékař, který Vám provede prohlídku a určí další postup Vašeho ošetření.  Po vstupním ošetření v případě nálezu kazů a dalších problémů obdržíte písemný PLÁN OŠETŘENÍ, který je pro Vás důležitou informací, jak budou postupovat práce, a také kolik to bude stát.

Jak vypadá ošetření?

Ošetření provádíme vždy v anestezii, za použití nejmodernějších přístrojů, nástrojů a materiálů. Výkon je průběžně zaznamenáván intraorální kamerou a v závěru je pro Vás připraven obrazový souhrn toho, co bylo s Vaším zubem provedeno.  Následně se provede vyúčtování a v případě potřeby další objednání.

Kolik to vše stojí?

V našem centru pracujeme s vysoce nadstandardními materiály a se špičkovými přístroji.  Kvalita péče o Váš chrup spolu s Vaší spokojeností je pro nás prvořadým cílem. Ceny jednotlivých výkonů jsou  pro Vás k dispozici v písemných plánech ošetření a odráží vysokou finanční náročnost veškerého vybavení a služeb. Snažíme se o to, aby naši klienti využívali  výhod veřejného zdravotního pojištění, a proto máme uzavřené smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami.  Orientační ceník je k dispozici v recepci.

Jsou plomby hrazené ze zdravotního pojištění?

O použití typu výplně rozhoduje vždy ošetřující lékař. Na základě stavu chrupu Vám lékař nabídne nejvhodnější a nejkvalitnější variantu právě pro Vaši okamžitou situaci a potřebu.

Mohu ušetřit peníze?

Ano, můžete. Pokud se budete pečlivě starat o svůj chrup a dodržovat kvalitní ústní hygienu, ušetříte nemalé finanční prostředky, a také nepříjemnosti spojené s případnými výkony. Proto se snažíme pacienty motivovat k návštěvě dentální hygienistky, která Vám provede  hygienickou instruktáž a doporučí pomůcky dentální hygieny určené přímo pro Váš chrup. Efektivní čištění zubů a pravidelná kontrola dentální hygienistkou Vám ušetří spoustu peněz, které byste jinak museli vydat za ošetření Vašich zubů, protože čistý zub se nezkazí!

Ošetřujete děti?

Ano, v našem centru chceme rozvíjet koncepci rodinného  zubního lékaře a děti ošetřujeme. S první návštěvou neotálejte a přijďte již v prvním roce dítěte. Dostanete instrukce, jak  postupovat dále a čeho se vyvarovat, aby Vaše dítě nemělo v pozdějším věku problémy s devastovaným mléčným i stálým chrupem.

Jak je to s objednáním?

Při první kontaktní návštěvě se Vám na recepci bude věnovat sestra, která Vám sdělí základní informace a zároveň obdržíte termín pro první návštěvu u nás, kde dojde k registraci, zhotovení panoramatického RTG a k první prohlídce. Další termíny se pak budou odvíjet od stavu chrupu, čili stanoví se plán ošetření nebo v případě bezchybného stavu chrupu dostanete termín na další prohlídku.

V případě dalších dotazů se prosím obracejte na pracovníky naší recepce, kteří Vám rádi na veškeré Vaše dotazy odpoví, případně zašlete dotaz emailem na adresu: info@artdent.eu