Drobečková navigace

Úvod > Implantologie > Péče o zubní implantáty

Péče o zubní implantáty

Aby bylo zavedení zubního implantátu úspěšné, je nutné dodržovat pečlivou zubní hygienu a některá další pravidla. O všem vás v našem stomatologickém centru budeme informovat, upozorníme vás na možná rizika a probereme s vámi individuální péči o zubní implantáty.

Vhojování implantátu

Po zavedení implantátu můžete odejít domů. Po zhruba čtrnácti dnech odstraníme stehy a pozveme si Vás dle potřeby na další krok. Je jim otisk nebo scan, na základě kterého necháme vyrobit zubní náhradu.

Nejen během vhojování implantátu, ale i poté, je velmi důležité dodržovat dentální hygienu, jíž implantáty vyžadují. Vše vás v naší ordinaci naučíme, na vše vás upozorníme. Současně si u nás můžete zakoupit i vhodné dentální pomůcky.

Čemu se po implantátu vyhnout

Studie dokázaly, že u kuřáků je doba přežití implantátů menší než u kuřáků. Na tento fakt vás upozorníme a domluvíme se s vámi na dalším postupu.

Individuálně budeme postupovat i u pacientům s celkovým chronickým onemocněním, jako je diabetes, revmatická artritida, osteoporóza a další. Samozřejmostí jsou pravidelné konzultace s implantologem.

Rádi vám odpovíme na jakékoli vaše otázky, které se pojí s péčí o zubní implantáty. Neváhejte nás kontaktovat.